0533 711 95 75

Sosyal Medyada Biz}

BAHAR KAMPANYASI
Ben Seferoğlu Akyapı nın sahibiyim Öncelik çalışmalarımız ( müşteri memnuniyeti güvenilir sağlam ve temiz eksiksiz iş bitirme portföyü çevre temizliğine özen gösterme garanti altına alma vade farksız ödeme seçenekleri ile 12 -18-24 ay vade ile irtibat 0533 711 95 75
DETAYLI BİLGİ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN

MANTOLAMA NEDİR NEDEN YAPILMALIDIR

MANTOLAMA NEDİR NEDEN YAPILMALIDIR

MANTOLAMA NEDİR NEDEN YAPILMALIDIR

MANTOLAMA NEDİR NEDEN YAPILMALIDIR

Mantolama, yalıtım amacıyla dış cephelerde yapılan çalışmalara verilen isimdir. Mantolama, dışarıdaki soğuk veya sıcak havanın bina içine geçmesini engelleme konusunda en sık uygulanan çalışmadır. Mamtolamanın amacı, mantolama yapılan binanın dış ortamla olan ısı alışverişini en aza indirgemektir, bu yolla mantolama, ısınmak veya serinlemek için harcanan enerji miktarının minimuma indirgenmesidir. Mantolama yapılan binalarda ısınma ve serinletme amacıyla kullanılan enerji miktarı düşeceği için, mantolama ekonomi açısından son derece önemlidir. Dünya üzerinde kullanılan enerji kaynakları hızla tükendiği için mantolama binalarınız için bir lüks olmaktan ziyade, mantolama binanız için bir gerekliliktir.
mantolama
İçerik

Mantolama yapılan binalarda kullanılan enerji miktarı azalacağı için mantolama, ekolojik sistem ve çevremiz için de son derece yararlıdır. Kullanılan doğalgaz, elektrik veya diğer yakıtlar mantolama işlemi sayesinde %50-60 miktarında düşer. Yani, mantolama sayesinde doğaya salınan zararlı gazlar en aza iner.
Mantolama sadece kış ayları için yararlı bir sistem değildir. Mantolama yaz mevsiminde de binanın içine giren sıcak havanın engellenmesinde de son derece etkili bir yöntemdir. Bu sayede yaz aylarında serinlemek için kullanılan elektrik miktarı derece azalır.

Mantolamanın bir diğer yararı ise binanızın dış yüzeyini estetik açısından geliştirmektir. Mantolama yapılan binaların estetik açısından gelişmiş olması binanınızın değerini bir kat daha artırır.
Mantolama yapılan binanın sadece dış yüzeyine uygulanan dış cephe sisstemi tam olarak yeterli olmayabilir. Mantolamanın tam olarak başarılı olabilmesi için çatı, pencere kenarları ve dış yüzey aralık kalmaksızın mantolama levhaları yerleştirilmelidir. Mantolamanın ayrıca tek cepheden yapılması da yeterli olmaz. Mantolamanın etkili olabilmesi için, binanın her cephesinin mantolama malzemesiyle kaplanması gerekmektedir.
dışcephe mantolama
Doğru mantolama sonucunda kaplanan bir bina; korozyon problemi yaşamaz, bina yaşı sabitlenir ve mantolama bina ömrü kadar hizmet eder.ORDU,dayıllardır.titizlikle MANTOLAMA veYALI BASKI işciliği yapmaktayız.,, eleman ve ustalarımla BİNALARINIZ ÖZENLE kaplanır.

ısı yalıtım yaptırarak hem ısı yalıtımı hemde binalarınızın güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

01 Şubat 2017
941 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now ButtonTıkla Ara
Loading...
WhatsApp chat
× How can I help you?